Cięcie i okleinowanie płyt meblowych, formatyzacja
Grzegorz Karwowski
email: grzegorz.karwowski@center-mebel.pl
tel:+48 (86) 218 36 47 w.40

Fronty meblowe
Agnieszka Mierzejewska
email: agnieszka@center-mebel.pl
gsm: 512 474 061
tel:+48 (86) 218 36 47 w.34

Kategorie
Menu
Menu

Oklejanie płyty

 

oklejanie płytyMimo, że w sklepach meblowych mamy dosyć szeroki wybór różnego rodzaju mebli, to jednak wielu z nas nie potrafi znaleźć takich mebli, które w pełni odpowiadałyby naszym potrzebom oraz oczekiwaniom. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ przede wszystkim w sklepowych meblach najczęściej nie odpowiada nam ich rozmiar – nasze pokoje i kuchnie mają różne wymiary i rzadko kiedy zdarza się, żeby sklepowe meble idealnie wpasowały się swoimi rozmiarami do wymiarów pomieszczenia – zwykle brakuje kilku centymetrów lub jest ich o kilka za dużo. Bardzo często też nie odpowiada nam jakaś wizualna część mebli w sklepach meblowych – najczęściej nie ma w ogóle mebli w poszukiwanym przez nas kolorze lub są tylko w zbliżonym, który jednak nie odpowiada naszemu planowi aranżacji pomieszczenia. Z takich przyczyn coraz częściej decydujemy się na inne rozwiązania, dzięki którym możemy mieć dokładnie takie meble, jakich chcemy i potrzebujemy.

oklejanie płyty kuchennejOklejanie płyty meblowej, które jest jednym z nieodłącznych procesów tworzenia mebli od podstaw daje nam możliwość posiadania mebli w dokładnie takim kolorze, jakiego potrzebujemy i oczekujemy, ponieważ to my sami wybieramy okleinę. Z kolei wybór oklein jest spory, zatem możemy być pewni nie tylko tego, że znajdziemy taką okleinę, jaką sobie wymarzyliśmy, ale, co więcej, może być tak, że będzie trudno zdecydować nam się tylko na jedną, bo co najmniej kilka przypadnie nam do gustu. Oklejanie płyty meblowej może dotyczyć zarówno frontu (lub też blatu), jak i krawędzi. Przeważnie odcienie frontów i krawędzi nieco się od siebie różnią. Zarówno fronty, jak i krawędzie płyt meblowych okleją dla nas pracownicy każdego z przedsiębiorstw, które w ramach swojej działalności oferuje również tego typu usługi.

oklejanie płyty meblowejOklejanie płyty jest zwykle wyceniane w zależności od powierzchni do oklejenia, dlatego nawet jeżeli przedsiębiorstwo, do którego zgłosimy się z zamówieniem, przeważnie zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług hurtowo, dla firm meblowych, zakładów stolarskich itp., to w większości przypadków również nasze stosunkowo drobne zlecenie zostanie przyjęte do realizacji. Niektórzy próbują również na własną rękę oklejać płyty meblowe w domowych warunkach, jednak przeważnie efekty końcowe są nie najlepsze, chociażby dlatego, że brakuje profesjonalnego sprzętu, którego używają osoby zawodowo zajmujące się tą czynnością. Taki sprzęt nie tylko ułatwia pracę i pozwala wykonywać ją szybciej, ale przede wszystkim ma również niemały wpływ na efekty wizualne oklejania. Dodatkowo wpływa również na trwałość okleiny. Oczywiście o trwałości okleiny decyduje przede wszystkim to, z jakiego materiału i przy użyciu jakich technologii została wykonana, jednak nie należy mieć wątpliwości co do tego, że również sposób, w jaki okleiną zostaną oklejone płyty meblowe będzie miał wpływ na trwałość i solidność okleiny – lub raczej oklejonego nią mebla.